BH Cloud - Bulut Hizmeti

Yeni Nesil sunucular, ücretsiz kurulum yüksek performanslı cloud fırsatını kaçırmayın!

  • 100% Network Uptime
  • 7/24 Teknik Destek
  • SSD Disk Sürücüleri

Cloud Ürünleri

Ürün Adı Ram İşlemci Hızı Hat Disk Lokasyon Aylık Fiyat

Xeon E5-2697 v2
2 Core CPU / 2.70 GHz
2 GB 2 Core CPU / 2.70 GHz 1 Gbps 35 GB NVME SSD Bursa / DGN

50 ₺

Sipariş Ver

Xeon E5-2697 v2
2 Core CPU / 2.70 GHz
3 GB 2 Core CPU / 2.70 GHz 1 Gbps 50 GB NVME SSD Bursa / DGN

75 ₺

Sipariş Ver

Xeon E5-2697 v2
3 Core CPU / 2.70 GHz
5 GB 3 Core CPU / 2.70 GHz 1 Gbps 60 GB NVME SSD Bursa / DGN

100 ₺

Sipariş Ver

Daha Fazla Özelliğe İhtiyacım Var

Hemen size özel paketlerimizi oluşturalım ! Sadece ihtiyacınızı bize iletiyorsunuz bizde size en uygun paketi oluşturup ihtiyacınıza göre Barınma Hizmeti sağlıyoruz !

Destek Gerekirse Biz Buradayız!

Türkiye'nin en tecrübeli destek uzmanlarıyla telefon, ticket ve canlı destek gibi 3 farklı kanaldan 7/24 destek sunuyoruz. Ortalama 30 dakikada yanıt süresi ile sizlere destek hizmeti sunuyoruz.

Güçlü Veri Merkezi ve Donanım Alt Yapısı

Dedicated Server ile hızlı, güçlü ve kesintisiz fiziksel sunucu deneyimini yaşayın!

  • Uzman, Yetkili Teknik Destek Hizmeti
  • Ücretsiz Sunucu Taşıma Desteği
  • ESATA - SAS - SSD Disk Seçenekleri
  • En Son Teknolojili İşlemciler
  • BiHosting Kalitesi
hosting

Sıkça Sorulan Sorular

Bulut sunucu, kişinin sahip olduğu sunucuya istediği zaman diliminde her noktadan ulaşmasını sağlayan bir web barındırma türüdür. Fiziksel sunucuların sanallaştırma teknolojisi çerçevesinde uyarlandığı serviste dinamik bir yapı söz konusudur.

Bulut sunucu, kaba tabiriyle, depolama alanı için gereken fiziksel ihtiyacı ortadan kaldıran sanal bir depolama alanıdır. Fiziksel bir alana ihtiyaç duymadığı için aynı zamanda taşınabilir ve pratiktir. Bu özellikleri nedeniyle günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.

Geleneksel sunucu çözümlerinde tek bir fiziksel sunucu söz konusuyken bulut sunucuda; çok sayıda sunucudan oluşan bir havuz söz konusudur. Bir web sitesinin içeriği birden fazla sunucuya dağıtılmıştır. Ağdaki sunuculardan birinin donanım arızası gibi bir sebeple görevini yerine getirememesi durumunda, sistemdeki diğer sunucular sayesinde siteniz yayımlanmaya devam eder. Veri kayıpları önlenir. Ayrıca yük dengeleme de, bulut bilişimin en önemli avantajıdır. Sistemdeki iş yükü dağıtıldığından, bir web sitesinin sunucu kaynaklarını çokça kullanması ağdaki hiçbir sunucuya fazladan yük bindiremez. Bulut sunucuda barındırılan web siteleri; sunucu kaynakları bakımından diğer kullanıcılardan etkilenmezler; RAM, CPU ve SSD Disk alanı gibi kaynaklar tamamen kişiye özeldir. Bulut sunucuda depolanan web siteleri hızlı yüklenme sürelerine sahiptirler. Arıza, bakım ya da donanım iyileştirmeleri nedeniyle web siteleri kesintiye uğramaz.

Bulut sunucular: online satış siteleri, haber siteleri, sosyal medya platformları, arama motorları gibi büyük projeler, hızla büyüyeceği öngörülen siteler, kesintisiz erişimin önemli olduğu siteler, yüksek performans gerektiren ya da trafik dalgalanmaları yaşayan web siteleri için ekonomik ve en uygun barındırma çözümüdür.

Bir sanal sunucu türü olan VPS, fiziksel bir sunucunun kaynaklarının sanallaştırma yoluyla, yazılımsal olarak bölümlere ayrılmasıdır. İstikrarlı trafiğe sahip küçük ve orta ölçekli sitelerin ihtiyaçları için uygundur. VPS üzerindeki web siteleri birbirlerinin performansından etkilenir ancak bulut sunucularda kaynaklar açısından etkilenme söz konusu değildir. Bulut sunucular, trafik dalgalanmaları söz konusu olduğunda VPS’ten çok daha verimlidir. Bulut sunucular, VPS’den daha fazla esneklik sunar. VPS, yüksek miktarda depolama ihtiyacı olan ve uptime oranının yüksek olması gereken web siteleri için bulut sunucularla yarışamaz.

Sanal Atanmış Sunucu anlamına gelen VDS; donanımsal olarak sunucu kaynaklarının bölümlere ayrıldığı bir sanal sunucu türüdür. Bulut sunucular, sunucu kaynaklarının kullanıcılara atandığı VDS’lerden daha fazla sunucu kaynağı sağlar. Bulut sunucuda yaşanma ihtimali olmayan veri kaybı, VDS’in tekil yapısı nedeniyle olası bir risktir. Bulut sunucu, kümedeki bir sunucu çökse bile diğerleri sayesinde kesintisiz erişim sağlar ancak VDS; yüksek uptime oranı gerektiren web siteleri için uygun değildir.

Dedicated sunucu; bir kullanıcının bir fiziksel sunucunun tamamına sahip olması ve dilerse birden fazla web sitesini ya da büyük tek bir web sitesini barındırabileceği hosting çözümüdür. Dedicated sunucular; yüksek performanslı veritabanları ve büyük miktarda veri işleme gerektiren yoğun RAM kullanan uygulamalar için uygun seçeneklerdir. Ancak dedicated sunucular da tekil yapısı nedeniyle kesintisiz erişim ve geniş kaynak konusunda bulut sunucuyla yarışamazlar. Dedicated sunucuların; maliyeti bulut sunucudan daha yüksektir. Dedicated sunucular, doğru yapılandırıldığında depolanan verilerin sızmaması açısından, güvenlik konusunda bulut sunucudan daha avantajlıdır.

Bulut sunucu kullanma tercihi, bir kuruluşun ya da web sitesinin ihtiyaçlarına ve iş yükü gereksinimlerine bağlıdır. Donanım arızalarından etkilenmemesi, olası veri kayıplarına karşı güvenilir yapısı, kesintisiz erişilebilir oluşu, maliyet ve performans avantajı bulut sunucuların popüler olmasının en önemli nedenleridir.