Alan Adı KaydetBiHosting İle Bir Alan Adına Sahip Olmak Çok Kolay! Hayalinizdeki Alan Adını Hızlı Ve Kolayca Tescil Edebilirsiniz


BiHosting Güncel Alan Adı (Domain) Fiyat Listesi

Domain uzantıları için yıllık kayıt, transfer, yenileme ücretleri aşağıdaki gibidir.

Domain Uzantısı Domain Türü Yeni Kayıt Yenileme Transfer

.com

Jenerik $ 10 $ 10 $ 10

.net

Jenerik $ 16 $ 16 $ 16

.org

Jenerik $ 15 $ 15 $ 15

Domain Servislerine Ek Ücret Ödemeyin!

İşinize hız katacak domain servislerine ek ücret ödemeden sahip olun.

Ücretsiz Kimlik Gizleme

Domain sahiplik bilgilerinizi ücretsiz olarak gizleyin ve kişisel bilgilerinizi güvene alın.

Ücretsiz Domain Yönlendirme

Alan adınızı farklı bir alan adına ücretsiz yönlendirin ve alan adlarınızı değerlendirin.

Ücretsiz Açılış Sayfası

Ücretsiz açılış sayfasıyla web sitenizi ziyaretçilerinize hemen tanıtın.

Ücretsiz DNS Yönetimi

DNS işlemlerinizi domain panelinizden ücretsiz ve online olarak yönetin.

Ücretsiz İç Transfer

Sahip olduğunuz domaini başka bir BiHosting kullanıcısına ücretsiz olarak transfer edin.

Ücretsiz Domain Kilitleme

Domain adresinizi ücretsiz olarak kilitleyerek hemen koruma altına alın

Sıkça Sorulan Sorular

Domain, web sitenizin internet ortamındaki kimliği, ismi olarak düşünülebilir. Kullanıcılar bu isimle sitenize ulaşacağından domain adı belirlemek oldukça önemlidir. Bir web sitesi yayınlamak için öncelikle domain kaydı yapmanız gerekmektedir. Sadece Domain kaydı yapmanız şu an bu yazıları okuduğunuz gibi bir web sitesine sahip olacağınız anlamına gelmez. Bir websitenin yayına girebilmesi için belirli bir yazılıma ve bu yazılımın barınabileceği bir veri tabanına ihtiyacı vardır. Domain yalnızca veriler arasındaki köprüdür. Veri tabanı ise hosting ile sağlanmaktadır. Bkz: Hosting

Domain alımlarında ücret iadesi yapılmamaktadır. Domain alımları en az 1 yıl en çok 10 yıl periyotlarda tescil edilebilir.

Domain kaydı terimi hiç kullanılmamış ( Tescil Edilmemiş ) ya da kullanımdan düşmüş ( Tescil Edilebilir ) durumda olan alan adları için kullanılır. Domain transferi ise bir x firmasında tescil edilen domain in farklı bir firmaya örneğin BiHosting'e aktarım işlemidir. Domainler transfer olurken otomatik olarak 1 yıl yenilenir ve bu süre alan adınızın varolan süresine eklenir. Transfer için herhangi bir ek ücret ödemeniz gerekmez. Ancak otomatik olarak 1 yıl uzayacağından yıllık ücret ödenmesi gerekir.

BiHosting online ödemede kredi kartına 3, 6, 9 ve 12 ay taksit seçeneği ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Tahsisli Rakamlar ve Adlar Müesseseyi ICANN, İngilizce Internet Corporation for Assigned Names and Numbers, internetin iş dünyası, teknik, akademik ve kullanıcı gruplarının geniş katılımıyla oluşturulmuş kâr emeli gütmeyen bir özel sektör kuruluşudur. ICANN’ın misyonu, interneti çalıştırmak değil, aksine, merkezi bir koordinasyon gerektiren teknik, yönetimsel ve siyaset geliştirme misyonlarını koordine etmektir. İnternet alan isimleri sisteminin teknik yönetimini, IP adres alanlarının tahsisini, protokol parametrelerinin belirlenmesini ve internet ana servis sağlayıcı (root server) sisteminin idaresini koordine etmekle görevlendirilmiştir.

Tarayıcınıza bir domain adresi yazıldığında ilk olarak DNS'i oluşturan global sunucu ağına bilgi gönderilir. Bu sunucular domain ile ilişkili name serverlara bakmaktadır.Tarayıcıya domain adresinin sunucu bilgisi geldiğinde tarayıcı domain adresi üzerinden bağlı bulunduğu sunucuya erişim yapmaktadır. Bir alan adının veritabanına yani hosting e ulaşmasına yarayan işleve NameServer ( Ad Sunucuları ) denir. X firmasından alınan bir alan adı herhangi bir X firmasının hosting sunucularına NS sayesinde yönlenebilmektedir.

Alan adı internetteki erişim adresiniz olarak da tanımlanmaktadır, Hosting ise sitenizin barındığı alandır. Alan adı aldıktan sonra NS, IP Adresi ile eşleştirmeniz gerekmektedir.